pirmdiena, oktobris 20, 2014

12 mēneši 12 virtuves: Septembris

Šis pasākums pamazām sāk izskatīties arvien neizdarītāks, bet ir pienācis laiks nedaudz saņemties un kaut ko sarakstīt.

Tā kā Septembris ir ražas laiks, tad attiecīgi sanāca nedaudz nodarboties ar novākšanu. Un novāktā, sagatavošanu.

Pirmais ēdiens. Plūmju mērce ar vistu un Indijas riekstiem. Plūmju plācmaizes sanāca jau laicīgi atēsties, ievārījumi vēl no iepriekšējiem gadiem uzkrāti, tāpēc skatījos, ko varētu "sāļu" sataisīt. Receptes.lv piedāvāja mērcei ar vistu un Indijas riekstiem. Sanāca ļoti skābi, bet riekli mērcē patīkami pārsteica. Būs jāizmēģina šad tad tādus sabērt citās mērcēs.

Otras ēdiens. Plūmju asā mērce. Nākamajā mēģinājumā izlietot aličas nolemts veidot mērci, kuru " var izmantot kā kečupa aizstājēju". Rezultāts bija diezgan skābs, ķiplokains, bet, sataisot kopā ar tomātu, krējumu un olu, sanāca lieliska piedeva makaroniem.

Trešais ēdiens. Sālītas sēnes. Neesmu vēl nogaršojusi, jo ir jānostāvās. Turklāt māc šaubas vai būs gardi. Kaut kāda neuzticība sālītām sēnēm, jo nekad nav mēģināts un nesaprotu, kā būtu jāēd un jāgaršo. Turu īkšķus.

Ceturtais ēdiens. Tomāti želejā. Vienā dienā no dārza atceļoja kaudze zaļu tomātu, kas sākuši strauji bojāties, un tāpēc ar viņiem kaut kas jādara. Cik ēsts, vinmēr bijis ņammīgi, sevišķi tie sīpoli. Šoreiz smēlos gudrības fotoreceptēs. Īstenībā bail pagaršot, jo šķiet, ka sabojāju želantīnu un zaļiem tomātiem garša ir citādāka. Turklāt galīgi neizskatās apetelīgi. Arī šis ēdiens jānostādina un tad jau pēc kāda mēneša redzēs vai ir izdevies.


Ražas laiku ļoti gribējās izmantot, sevišķi tādēļ, ka pēdējos divos gados tas galīgi nebija iespējams, taču visu laiku nepameta doma, ka varbūt tomēr vajadzēja palikt pie desertiem.

Nav komentāru: